Selülit Giderici Maske Tarifleri

Selülitlerden kurtulmak için evde doğal malzemeler ile yapabileceğiniz maskeler ve kürler. Selülit giderici maske yapılışı, malzemeleri ve uygulaması., anne başlığı hakkında yorumlar, anne kategori bilgisi, Selülit Giderici Maske Tarifleri hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.129.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Selülit Giderici Maske Tarifleri Hakkında Bilgi

Selülit Giderici Maske Tarifleri

Kategori: anne Türü: Bilgi Tarih:

Selülit giderici maske tariflerinin yapımları bir o kadar meşakkatsiz ve pratiktir. Selülitlerden kurtulmak için evde kendinize yarım saat kadar bir süre ayırmanız yeterli olacaktır. Oldukça zahmetsiz ve doğal olan bu maske tarifleri ile selütlerden kurtulmak mümkün.

Aynı zamanda kendiniz hazırlayacağınız bu maske tarifleri piyasa da satılan pek çok selülit kremlerinden daha sağlıklı ve ekonomik. Diğer pek çok selülit kremi, başlığı altında satılan kozmetik kremlerinin içerisinde bulunun kimyasallar, cilt tipi hassas olan kişiler de kalıcı hasarlara yol açıyor. Bu hasarların ilk başını ise ciltte meydana gelen lekeler çekiyor.

Selülit giderici maske 1.

  • Bal ( 1 tatlı kaşığı)
  • Sirke (1tatlı kaşığı)
  • Aldığı kadar buğday unu

Hazırlanış aşaması;

İlk olarak un dışında kalan diğer malzemeleri iyice karıştırın ve ardından karışımın içerisine azar, azar un ilavesi yapın. İstenilen kıvamı alan bileşimi selülitli bölgeye sürün ve yaklaşık bir saat kadar bekletin. Devamın da önce ılık su ile hemen arkasından soğuk su ile yıkayın ve maskeyi ciltten temizleyin.

Selülit giderci maske tarifi 2.

  • Kil (3 yemek kaşığı)
  • Su ( yeteri kadar)
  • Limon yağı ( 1 yemek kaşığı)
  • Tarçın ( 2 çorba kaşığı)

Hazırlanış aşaması;

İlk önce kili bir kâsenin içerisine alın ve üzerin bir miktar su ilavesi yapıp karıştırın. Kilin kıvamı krem haline galince üzerine diğer malzemeleri ekleyin ve tekrar karıştırma işlemine devam edin. Hazır hale gelen maskeyi selülitli bölgeye terapi yaparak uygulayın ve streç film ile bölgeyi sarın. Yarım saat kadar bekletin ve ardından ılık su ile maskeyi yıkayarak çıkartın. Bu maske tarifini haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama