Borajet Havayolları Amerikalılara Satıldı

Borajet Havayolları satışı yapıldı ve amerikada işlerini yürüten bir firmaya devredildi. Borajet Havayolları satışı hakkında bilgiler., bilgi başlığı hakkında yorumlar, bilgi kategori bilgisi, Borajet Havayolları Amerikalılara Satıldı hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.45.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Borajet Havayolları Amerikalılara Satıldı Hakkında Bilgi

Borajet Havayolları Amerikalılara Satıldı

Kategori: bilgi Türü: Bilgi Tarih:

Bünyesinde 12 yolcu uçağı ve 1 tane de iş jeti bulunan Borajet'te 500 kişi çalışıyor. İş adamı Yalçın Ayaslı'nın sahibi olduğu yüzde 100 hisse SBK Holdinge geçti. "ABD'lilerin bu satın almayı yapmasındaki en temel neden, 3. havalimanı projesi. ABD'liler bu satın alma ile havacılık alanında önemli bir pozisyon elde etmek istiyor" dedi.
Borajet'in yeni sahibi 260 milyon Dolar ödeyen SBK Holding oldu. Satın alma görüşmelerinin son 10 günde hız kazandığı öğrenildi. Tarafların bugün hisse devrine ilişkin el sıkıştıkları öğrenildi.
Borajet'in satın alınması fikri, Eylül ayı sonunda New York'ta yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Kurulu toplantıları sürecinde gündeme geldi. Anılan süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda dünya devi şirket yöneticileriyle buluştu.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama