Memurların Eşinin Yanına Tayinleri SSK İçin

Memurlar Ssk lı eşinin yanına nasıl tayin olabilir. Kendi işini yapan eşinin yanına tayin istemek için gerekli şartlar hakkında bilgiler., bilgi başlığı hakkında yorumlar, bilgi kategori bilgisi, Memurların Eşinin Yanına Tayinleri SSK İçin hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.22.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Memurların Eşinin Yanına Tayinleri SSK İçin Hakkında Bilgi

Memurların Eşinin Yanına Tayinleri SSK İçin

Kategori: bilgi Türü: Bilgi Tarih:

Memurlar artık SSK da kayıtlı olan kendi işini yapan eşlerinin yanına tayin isteyebilecek. Fakat bunu yapmak için belli şartlar bulunmakta.

SSK'lı (4A) olarak çalışan ya da kendi işini yaptığı için Bağ-Kur'lu eşi olan memurlar eşlerinin bulunduğu şehre tayin isteyebiliyor.
Yeni değişikliğe göre artık son iki yılda 360 gün (1 yıl) sigorta primi yatırmış ve halen çalışmakta olmak tayin için yeterli sayılıyor. 
Eşlerin her ikisi de memursa ve aynı kurumda çalışıyorlarsa çalıştıkları kurumun hangi yerde daha çok hizmet ihtiyacı varsa buraya tayin yapılıyor. 
Sağlık sektöründe ise doktorlarla birlikte artık uzman hekim, diş hekimleri ve eczacılar da eş durumundan tayin talebinde bulunamayacak. Diğer sağlık çalışanlarında ise 30 Eylül 2016 tarihli yönetmeliğe göre eşlerinin son 4 yıl içinde 720 gün (2 yıl) sigortalı olması isteniyor.
Bu şartlar ışığında Eşinin Son iki yılda 360 gün prim ödenmiş olması ve çalışmanın sürmesi yeterli.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama