Öğrenci Çalışma Odası nasıl olmalı

Öğrenci Çalışma Odası hakkında bilgi fikirler. Öğrenci Çalışma Odası nasıl olmalıdır. İyi bir çalışma için nasıl bir dekorasyon yapılmalı, bilgi başlığı hakkında yorumlar, bilgi kategori bilgisi, Öğrenci Çalışma Odası nasıl olmalı hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.63.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Öğrenci Çalışma Odası nasıl olmalı Hakkında Bilgi

Öğrenci Çalışma Odası nasıl olmalı

Kategori: bilgi Türü: Bilgi Tarih:

Öğrenci çalışması için bir çok önerileri bulabilirsiniz.Fakat çalışma sırasında engel olan materyallerden uzak durulması gerektiği kanaatindeyiz. Fakat ben çalışma odamda hem çalışacağım hem vakit geçireceğim diyorsan özgürsün.

1- Mümkünse öğrencinin kendisine ait bir çalışma odasına sahip olması ve buradaki tüm mobilya seçimlerinin özenle yapılması gerekir. Bu mobilyalarının yerine de dikkat etmek gerekir. Çalışma masasının camın hemen yanında olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede öğrenci ders çalışırken yazın sıcaktan kışın da soğuktan etkilenmemiş olur.

2- Çalışma masalarının üzerinde gereksiz yere bulunan resimler ve çeşitli süs eşyalarının kaldırılması gerekir. Bunların öğrencinin dikkatini dağıtacak olması sebebi ile kesinlikle öğrencinin görüş alanında bulundurulmaması faydasına olacaktır.

3- Çalışma esnasında öğrencinin ihtiyacı olan her eşyanın masanın üzerinde ya da çekmecesinde bulunması gerekir. Böylelikle öğrenci ders çalışırken sürekli olarak ders başından kalkmak ve zaman kaybetmek zorunda kalmaz. Bu sayede ilgisinin dağılması ve konsantrasyonunun bozulması da engellenerek daha verimli bir çalışma dilimine sahip olması sağlanır.

4- Çalışma odasının sessiz olması gerekir. Bu yüzden evinizin mümkünse en sessiz odasını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Odada televizyon ya da müzik seti gibi ilgi dağıtıcı eşyaların olmaması da büyük bir önem taşımaktadır.

5- Mümkün mertebe öğrencinin kendi istediği şekilde çalışma odasını düzenlemesine izin verin, ancak duvarlarına resim, afiş ve poster gibi şeyler asmasına izin vermemeniz gerekir. Bunlar öğrencilerin gözünü yoracağı gibi gördükçe hayal kurmasına ve aklının karışmasına neden olacaktır. Bu sebeple doğru bir seçim yapmaları konusunda onlara kılavuzluk etmeniz yararınıza olacaktır.

6- Tamamen beyaz mobilyalar, beyaz duvar boyaları ve aşırı aydınlatma öğrencinin gözünün daha çabuk yorulmasına neden olacaktır. Bu sebeple az miktarda da olsa renkliliğe özen göstermeniz gerekir. Bu seçimi yaparken özellikle pastel renkleri tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca mobilya seçimleri için ahşap ürünleri tercih etmeniz de yararınıza olacaktır.

7- Bir duvarın tamamını kütüphane olarak kullanabileceğiniz gibi dubarların göz hizasından itibaren üst kısımlarını raf şeklindeki kitaplıklar ile düzenlemeniz de faydalı olacaktır. Tam boy çalışma masaları yerine öğrencinin çalışma masasının üst kısmına duvar rafı şeklinde kitaplıklar koymanız da faydalı olacaktır.

Öğrenciler için ferah ve çalışmaya uygun çalışma odası yapmak aslında öğrencinin çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Öğrenci çalışma odasında bizce sadelik daha önemlidir. Sonuçta farklı yerlere dalıp çalışma masasının dışında başka yerlere bakmasını veya dikkatinin dağılmasını istemeyiz. Fakat biz her zevke uygun biraz abartı biraz sade bir şeyler paylaşmak istedik.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Gönderen: Güncelleme

güzel çalışmalar.


Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama