Tavuk Kokoreç Tarifi – Evde Kokoreç Keyfi

Evde Tavuk kokoreç nasıl yapılır. Kokoreç keyfini evde yaşamak ve yapmak için Tavuk Kokoreç Tarifi Nedir. Tavuk Kokoreç malzemeleri ve yapılışı, bilgi başlığı hakkında yorumlar, bilgi kategori bilgisi, Tavuk Kokoreç Tarifi – Evde Kokoreç Keyfi hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.150.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Tavuk Kokoreç Tarifi – Evde Kokoreç Keyfi Hakkında Bilgi

Tavuk Kokoreç Tarifi – Evde Kokoreç Keyfi

Kategori: bilgi Türü: Bilgi Tarih:

Şimdi sizlerle paylaşacağım kokoreç tarifi esassında bir çeşit tavuk yemeğidir. Kokoreç gibi ince ince kesildiği ve bol kekikle servis edildiği için tavuk kokoreç diyoruz. İşin sırrı tavuk fletoları yarım cm kalınlığında ve 5-7 cm uzunluğunda kesebilmekte. Bu kesme işini en güzel yapmanın yolu aldığınız tavuk fletolarını deepfreez de biraz dondurmaktır. Sonra kolaylıkla kesebilirsiniz

Malzemeler:

1 kg kemiksiz tavuk fleto

2 kırmızı salçalık biber

2 sivri yeşil biber

Kekik, tuz ve karabiber

 

Hazırlanışı: Tavuk fletolarınızı ince ve 5-7 cm uzunluğunda kesip üzerinde biraz sıvı yağ döküp buzdolabında 1-2 saat bekletin. Bu arada biberlerin çekirdeklerini çıkarıp aynı şekilde ince uzun doğrayın dolaptan tavuğu çıkarıp biberlerle harmanlayın. Tuzunu ilave edin. Teflon veya seramik tabanlı tavanıza biraz yağ döküp üzerine karışımı boca edin. 20 dakika orta ateşte güzelce kızartın. İsteğe göre yanında parmak patates veya yeşilliklerle servis yapın. Lavaş ile dürüm yaptığınızda da çok lezzetli olur.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama