Türkiye'nin En Büyük Yeni Arkeoloji Müzesi

68 bin 400 metre2 büyüklüğünde ve Türkiye'nin en büyük müzesi olma unvanını alan yeni arkeoloji müzesi açılmak üzere, bilgi başlığı hakkında yorumlar, bilgi kategori bilgisi, Türkiye'nin En Büyük Yeni Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.21.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Türkiye'nin En Büyük Yeni Arkeoloji Müzesi Hakkında Bilgi

Türkiye'nin En Büyük Yeni Arkeoloji Müzesi

Kategori: bilgi Türü: Bilgi Tarih:

Türkiye'nin En Büyük Yeni Arkeoloji Müzesi açılmak üzere. Türk tarihini en iyi şekilde sergilenmesi beklenen müze oldukça büyük bir alana sahip.68 bin 400 metrekare gibi bir sahaya oturan bu müze oldukça ilgi göreceğini umuyoruz. Mayıs ayında açılması beklenen bu müzeyi her türk evladı bir kere olsun görmesi gerek fikrindeyiz.

Adana'da 1907 yılında kurulan ancak, son dönemde atıl durumdaki 'Milli Mensucat Fabrikası'nın yerine inşa edilen müze kompleksi içinde, Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi, Tarım Müzesi, Sanayi Müzesi, Etnografya Müzesi, Çocuk Müzesi ve Mozaik Müzesi bulunacak. Ayrıca kompleksin içinde kafeterya, fuaye, satış birimleri, sinevizyon alanı ve açık alanı olacak. Türkiye'deki en modern ve geniş müzesi olacak olan komplekste sergileme alanı 36 bin 790 metrekareyi bulacak.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Gönderen: Serkan kulcu

Türkiye'nin bu tür yerlere ihtiyacı var özellikle tarihimizi yansıtan bize unutturmayan müze yer sergi gibi gezi yerleri oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum


Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama