Dolar yorumları ve Dolar fiyatları

Dolar hakkında yorumlar. Dolar fiyatı ne olacak dolarda son durum nedir. Dolara yatırım ne zaman olur gibi Dolar yorumları bilgileri, doviz başlığı hakkında yorumlar, doviz kategori bilgisi, Dolar yorumları ve Dolar fiyatları hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.42.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Dolar yorumları ve Dolar fiyatları Hakkında Bilgi

Dolar yorumları ve Dolar fiyatları

Kategori: doviz Türü: Bilgi Tarih:

ABD doları, ABD birleşik ülkelerinin resmi para birimidir. simgesi $, uluslararası para kodu “USD”dir (United States Dollar). Okunuş olarak Amerikan doları olarak teleffuz edilmektedir.Dünyada ençok kullanılan para birimidir.2004 yılında dünyada dolaşımda yaklaşık 950 milyar ABD doları olduğu tahmin edilmektedir. Bu miktarın 2/3'ü ABD dışındadır. Bazı ülkeler ABD dolarını kendi resmi para birimleri olarak kullanmakta, bir kısım ülkede fiili tedavüldeki (de facto currency) para birimi, Britanya denizaşırı ülkelerinde ise tek para birimi olarak kullanılır. 
Doların yükseliş ve düşüş nedeni: Ülkeler arası ticaret vb işler sırasında Dolar ihtiyacı oluşması Doların değerinin artmasına neden oluyor. Bu Doların Euro karşısında ve altın karşısında değer kazanmasını sağlıyor. Buna karşılık ABD doların değerini düşürmek için dolar basabiliyor. ( Mesela ABD dış borçları dolar üzerinden ise kendi dışborcunu değersizleştirmek için el altından sahte dolar bile basabiliyor) Dolar düşünce Euro ve altın fiyatları artıyor. Yine borsa endeksleri de bu karmaşık artış, düşüş işlerine girebiliyor.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Gönderen: Yorumcu

Dolar fiyatları, Fed Başkanı Janet Yellen'ın dünkü konuşması sonrası küresel bazda değer kazanmasıyla yükseldi. Kur, Fitch'in Türkiye değerlendirmesiyle yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Dolar/TL, saat 15.36 itibari ile gün içi en yüksek seviyesi olan 3.8316 TL'yi gördü. Dolar, saat 16.53 itibari ile 3.8287 seviyesinden işlem gördü.


Gönderen: dolar yorumcusu

Dolar, TL karşısında güne sert yükselişle başladı. Sabah saatlerinde 3.89'u görerek rekor kıran dolar, daha sonra 3.85 seviyelerine çekildi. 11 Ocak 2017 Çarşamba


Gönderen: dolar yorumcusu

Bloomberg Dolar/TL tahminleri

Bloomberg’de yer alan 2017 başlangıç dolar tl kuru tahminleri 3.05 olarak belirlendi. Dünyanın en önemli finans haber kurumlarından biri olan Bloomberg’e döviz stratejistlerinin verdiği tahminlerde, 2017 yılına girerken, doların en iyi ihtimalle 2.8200 en kötü ihtimalle de 3.5000 seviyelerinde olacağına dair tahminlerde buluştular. 
 

Türk Ekonomi Bankası (TEB)’den dolar için yorumlar:

TEB’den yatırım stratejisti Işık Ökte, 2017 yılı için dolar tl tahminlerinin 3.25’e yükseldiğini belirtti. TEB’den BNP Paribas’ın 2017 başlangıç değeri 3.14 olurken, 2017 yılı sonunda ise dolar kurunun 3.4600 seviyesinde olacağı tahmininde bulundu. 
 

Almanya Commerzbank dolar tl tahmini:

Commerzbank, 2016 Ağustos ayında yayınlanan cari açık verisinin ve siyasi gelişmelerin Türk Lirası üzerinde olumsuz bir baskı oluşturacağı yönünde görüş bildirdi. Bu gelişmelerin hem dolar/tl hem de euro/tl kuruna olumsuz yansıyacağını düşünen Commerzbank, raporunda ayrıca; Türkiye’nin başkanlık sistemine geçmeye hazırlandığını ve bu durumda gücün tek elde toplanabileceğini ifade ederek, bu tek el güç dengesinin yabancı yatırımcılar açısından daha yüksek risk oluşturacağını iletti. 

Bu durumda ise yabancı yatırımcıların ülkemizdeki para akışlarını azaltacağı ve Türk Lirası’nın dolar ve diğer dövizler karşısında zayıflayacağı şeklinde görüşlerini raporlarında bildirdi. Yabancı yatırımcıların, başkanlık sistemine bir anda çok büyük risk bakmama ihtimallerinde ise en azından başlarda temkinli yaklaşacaklarını rapo


Gönderen: Haberci

Merkez Bankası Beklenti Anketi Güncellemesi (KASIM) (22.11.2016):
TCMB dolar yıl sonu beklenti anketinde, 3.19 olan beklenti; doların bir anda 3.30 ve 3.40 seviyelerinde ulaşarak zirve yapmasıyla, yeni dolar/tl beklentisini 3.3400 olarak güncelledi.


Gönderen: Selim ak

Amerika Birleşik Devletleri, hem ülke ekonomisinin düzeltilmesi hem de eksik kalan para politikalarının tamamlanması için, bono ve tahvil satışlarına devam edeceğini açıkladı. Başkanlık seçiminin ardından Amerikan Doları’nda meydana gelen artış kendisini hemen gösterirken, uygulanacak olan bu para ve maliye politikaları da, 2017 yılında Amerikan Doları’nın 3,40 civarında olacağına işaret etmektedir. Bu varsayımları, Forex teknik analizleri de aynı şekilde desteklemektedir. 


Gönderen: Yorumcu Bilgin

Uzmanların cevapları: Dolar 2017’de artar mı azalır mı şeklinde başlayacağımız sorumuzda, genel olarak uzman görüşlerinde artış olacağı yönünde eklemeler yapılmaktadır. Dolar hakkında yaptığı açıklamalar ile, yatırımcıların ilgi odağı olan William Jackson, Dolar’ın artışının hızlı bir şekilde devam edeceğini, özellikle de Euro karşısında bu artışın olacağı görüşünde olduğunu bildirdi. 


Gönderen: Yorumcu

Yiğit bulut: " Dolar 3 tl nin üzerine ne zaman çıksa her zaman 3 tl altına inmiştir. Tekrar olarak bu durum oluşacaktır. 


Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama