Euro yorumları, Euro fiyatları

Euro hakkında yorumlar. Euro fiyatları ne olur. Euro ya yatırım yapmak için gereken bilgiler. Euro fiyat yorumları bilgileri., doviz başlığı hakkında yorumlar, doviz kategori bilgisi, Euro yorumları, Euro fiyatları hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.43.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Euro yorumları, Euro fiyatları Hakkında Bilgi

Euro yorumları, Euro fiyatları

Kategori: doviz Türü: Bilgi Tarih:

Euro para birimi: İngiltere dışında olmak üzere Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin ortak para biriminin adı. Euro veya Avro (simge: €; kod: EUR), Avrupa Birliği'nin kurumları tarafından kullanılan ve Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Portekiz, Slovakya, Slovenya ile Yunanistan'ın oluşturduğu euro bölgesinin resmî para birimi.Temel olarak döviz kurları o ülkenin sahip olduğu döviz miktarının fazlalığı veya azlığına göre belirlenir. Örneğin; bir ülkenin iç piyasasında yeteri miktarda döviz bulunmuyorsa, vatandaşların ya da şirketlerin döviz talebi karşılanamayacak seviyedeyse o ülkenin cari açığı vardır. Bu cari açık da doğrudan döviz fiyatlarının artmasına neden olur. Ülkemizde cari açık sebebi ile döviz kurları sürekli yükselme eğilimindedir. Döviz fiyatlarını belirlemede bir diğer faktör ise siyasi istikrardır. Bir ülkede siyasi ortam gergin ise borsa da bundan olumsuz etkilenecektir. Buna paralel olarak borsa eksi değerlerde işlem görecektir. Borsadaki bu olumsuz hava döviz cinsi araçların fiyatlarının daha da artmasına sebep olmaktadır.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Gönderen: Yorumcu Bilgin

Euro’nun Türk Lirası üzerindeki değeri şuan 3.5 liranın üzerinde olabilir. Fakat, yaşanan güncel siyasi olaylara bakıldığında, Türk Lirası’nın da 2017 yılına doğru değer kazanacağını göstermektedir. Çünkü, 15 Temmuz sürecini ve Suriye ile içerisinde bulunduğumuz savaş dönemlerinde bile, istikrarlı bir şekilde değerini koruyan Türk Lirası, Euro’yu kalkındırmak zorunda da kalmamıştır.  


Gönderen: Euro Uzman

Euro, 2016 yılına kadar yakalamış olduğu istikrarı, yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Kasım ayı içerisinde yaşamış olduğu düşüşlerin ardından da %5 kadar gerileyen Euro, yatırımcılarını düşündürmeye başlamış durumdadır. Hem borsa piyasalarında hem de Forex sistemleri üzerinden, en fazla işlem gören ve Euro Dolar paritesinde yıllarca üstün olmuş Euro’nun bu düşüşleri, yatırımcıları da olumsuz etkilemiştir. Öyle ki, Euro yatırımcıları, zarar edecekleri halde bile ellerindeki birimleri farklı dövizlere çevirmiş durumdadır. Çünkü, yatırımcıların geneli, Euro 2017’de artar mı sorularına, inanarak artar cevabını verememektedirler. 


Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama