Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çayın cilt sağlığına faydaları nelerdir. Cilt bakımı için çay nasıl kullanılır. Doğal bakım olarak Cilt bakımında Çay kullanımı hakkında bilgiler., guzellik başlığı hakkında yorumlar, guzellik kategori bilgisi, Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.121.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Hakkında Bilgi

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kategori: guzellik Türü: Bilgi Tarih:

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzmanlar tarafından gün içinde çok fazla çay tüketiminin ne kadar zararlı olduğu vurgulanmaktadır. Ancak çayın cilde dışarıdan uygulandığı zaman pek çok yararı vardır. Cilt bakımı için çay ile hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ile cildinize tazelik katabilirsiniz. 

Sivilce Üzerinde Çayın Etkisi

Özellikle demlenmiş poşet çayın ciltte oluşan sivilceler üzerinde oldukça fazla olumlu etkisi vardır. Demlenen poşet çay ılıdıktan sonra sivilce olan alanlara konularak 5-6 dakika kadar bekletilir. Kendiliğinden kuruması beklenmeli ve yıkanmamalıdır.

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

  • 1 kahve kaşığı bal
  • 3 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 kahve kaşığı çay

Tüm malzemeler uygun bir kabın içine alınarak iyice karıştırılır. Daha sonra göz bölgesi haricinde tüm yüze uygulanır ve 15 dakika kadar bekletilerek ılık su ile iyice temizlenir. Bu maskenin hafta 1 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Şişen Gözlere Çay Maskesi

  • 1 su bardağı su
  • 2 adet poşet çay

1 su bardağı su uygun bir cezveye alınarak kaynatılır. Kaynayan suyun içine 2 adet poşet çay atılarak demlenir ve süzülerek elde edilen su soğumaya bırakılır. Soğuyan çaya pamuk batırılarak gözlerin üzerine konulur ve bu şekilde 10 dakika kadar bekletilir. Bu maske ile gözlerde oluşan şişliğin yok olduğunu kısa sürede fark edeceksiniz.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama