Mısır Unu ile Selülitlerden Kurtulmak Kolay

Selülitlerden kurtulmanın doğal yöntemi, Mısır unu. Bu tarif ile selülitleri yok edebilirsiniz. Selülit için mısır unu tarfi, malzeme ve yapılışı., guzellik başlığı hakkında yorumlar, guzellik kategori bilgisi, Mısır Unu ile Selülitlerden Kurtulmak Kolay hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.117.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Mısır Unu ile Selülitlerden Kurtulmak Kolay Hakkında Bilgi

Mısır Unu ile Selülitlerden Kurtulmak Kolay

Kategori: guzellik Türü: Bilgi Tarih:

Mısır unu ile selülit tedavisi her ne kadar kulağa yabancı gelse de aslında uzun yıllardır kullanılan ve güzellik merkezlerinin favorisi olan bir masaj tekniğidir. Bilhassa selütlerinden tam anlamıyla kurtulmak isteyen bayanların ilk tercihleri arasında bulundurulması gerekir. 

Mısır unu ile selülit tedavisinin düzenli uygulanması halinde bir ay içerisinde selülitlerin büyük kısmının gittiğine şahit olacak, 2-3 ay içerisinde de ise tam anlamıyla kaybolduğuna inanamayacaksınız.

Selülit giderici mısır unu tarifi;

  • 4 çorba kaşığı mısır unu
  • 6 damla limon yağı
  • 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı (prenslenmiş)
  • 1-2 damla ardıç yağı
  • Avokado çekirdeği (minik bir parça olsa yeter)
  • 2 tatlı kaşığı aloe vera jeli

Mısır unlu selülit giderici tarifin hazırlanışı;

Yağlı bir kağıdın içerisine avokadonun çekirdeğini dikkatli bir şekilde sarın. Ardından kağıdın içerisinde sarılı olan çekirdeği dövün ki iyice ufalansın. Çekirdek un kıvamına gelince mısır unu birlikte bir kavanozun içerisinde buluşturun.

Akabinde diğer malzemeleri bir kabın içerisine alın ve karıştırın. Yağlı olan bileşimin içerisine unlu malzemeden bir yemek kaşığı ilave edin ve karışımı bir birine yedirin. Selülit şikayeti yaşadığınız alana bu karışımdan sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Yeterli sürede beklemiş olan mısır unlu karışımı cildin üzerinden çıkarmak için duş alın veya bölgeye su tutarak yıkayın. Bu mısır unlu selülit giderici tedavi yöntemini 3 günde bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama