Yurt dışı tatilinizde Bavul kotanızı iyi hesaplayın

Yurt dışı tatilinize giderken veya tatilden dönerken bavul sayınızı arttırmayı düşünüyorsanız dikkat etmelisiniz. Yurt dışı geçişlerde bavul sayısı önemli., tatil başlığı hakkında yorumlar, tatil kategori bilgisi, Yurt dışı tatilinizde Bavul kotanızı iyi hesaplayın hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.89.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

Yurt dışı tatilinizde Bavul kotanızı iyi hesaplayın Hakkında Bilgi

Yurt dışı tatilinizde Bavul kotanızı iyi hesaplayın

Kategori: tatil Türü: manset Tarih:

Yurtdışı tatillerinde birçok tatilci için sürprizle sonuçlanan gümrük ziyaretleri eşyalarınızın bir kısmına veda etmenize neden olabilir. Ülkelerin farklı statülerde belirlediği bavul kotasını aşmanız durumunda bavulunuzu küçültmeniz ve fazla ağırlıklardan kurtulmanız gerekir.

Bu durumda eşyalarınızı çöpe atmamak için evden çıkarken kotaya uygun bir bavul hazırlamış olmayı isteyeceksiniz. Tatil dönüşlerinde de geçerli olan bu durum sıvı içecek kotasında yaşanan uyumsuzluklarla sık sık tatilcileri hüsrana uğratır. Her içecek için 100 ml üst sınırla sabitlenen içecek kotasını aşarsanız fazla içecekleri gümrükte bırakmak zorunda kalırsınız.

Ülkelerin milli güvenlik gerekçesi ile belirlediği bu kurallarda esneklik talep etmeniz size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Gümrük memurları bu konuda oldukça hassas davrandıkları için yurda getirmek istediğiniz içeceklere gümrükte veda etmeniz konusunda ısrarcı olacaklardır. Tatile çıkmadan önce kısa bir araştırma yaparak bavulunuzun kotasını iyi belirleyip her duruma hazırlıklı olmanızda fayda var. Aksi halde tatil dönüşü hüsran kaçınılmaz olacaktır.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama