DVD Cover Basma İşi Nasıl Yapılır? Hangi Yazıcı Kullanılmalı

DVD Cover Basmak için ne yapmak gerekir. DVD Cover Basma işlemi için hangi yazılar en uygundur. DVD Cover Basma hakkında bilgiler., teknoloji başlığı hakkında yorumlar, teknoloji kategori bilgisi, DVD Cover Basma İşi Nasıl Yapılır? Hangi Yazıcı Kullanılmalı hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.103.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

DVD Cover Basma İşi Nasıl Yapılır? Hangi Yazıcı Kullanılmalı Hakkında Bilgi

DVD Cover Basma İşi Nasıl Yapılır? Hangi Yazıcı Kullanılmalı

Kategori: teknoloji Türü: Bilgi Tarih:

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda %100 garantili bu işi çözecek olan yazıcı, kağıt ve ucuz kartuştan bahsedeceğim. Teşekkür olarak sizden istediğim yazı altından bir teşekkür etmenizdir.

Canon Pixma İP 4850 başta olmak üzere Canonun DVD/CD üzerine baskı yapabilen yazıcılarından güvenle alabilirsiniz. İnanın ki Canonlar kadar kaliteli görsel basan inkjet printer bulmak zordur. Ben iki yıldan beri PIXMA İP4850 ile abartısız 5000 den fazla DVD üzerine baskı yaptım yine en az 5000 tane A4 fotoğraf kağıdına baskı aldım bunları nasıl yaptığımı size anlatacağım.

Canonun DVD / CD üzerine baskı yapan bir kaç tane modeli var şu anda İP4850 satışta değil onun yerine MG serisi bir tane var tam model adını internetten bakarsınız teknosada da vardı en son. Bu yazıcılar için printable dvd gerekiyor bu dvd leri en ucuza alabileceğiniz yer DMS şirketinin www.cd.com.tr  sitesidir. İstanbulda olan arkadaşlar için Kadıköy Yazıcıoğlu İş Hanı girişinin olduğu sokakta DMS Copy Center var oradan da temin edebilirsiniz 50 li paketi 26 lira civarındaydı en son. Yani yaklaşık 50 Kr oluyor bir DVD.

Bazılarımız bunu filmlerini ve dizilerini arşivlemek için istiyor bu durumda size dvd kutuları da lazım yine aynı yerden tanesi 30-40 kuruşa dvd kutuları alabiliyorsunuz yüz tanesi 35 lira civarındaydı. Bunu da hallettikten sonra size ucuz kaliteli fotoğraf kağıdı lazım bu fotoğraf kağıtları bize cover basmak için gerekiyor. Ben teknosadan HP everyday glossy photopaper aldım 100 lü paket hem de kalın kağıt bir paketi 17 lira yani size cover maliyeti 17 kuruşa gelir. Daha ucuza da bulabilirsiniz. DVD Cover tasarımınızı PDF halinde bulmaya bakın direkt fotoğraf olarak yazdırdığınızda yazdırma işleminde çıkan baskının dvd ölçülerinize uyması için olduğu gibi yazdırmanız sonra A4 kenarlarını falçata ve cetvel yardımıyla kesmeniz lazım veya bir matbaada giyotinle hepsini kestirebilirsiniz alacakları 5-10 lira birşey.

Bu yazıcıların en büyük sorunu kartuş.. inanın çok pahalı kartuşları burada da bitmeyenkartus.com.tr sitesinden Canon uyumlu kolay dolan çipli kartuşlar ve mürekkeplerini alıyorsunuz bir kere aldım kartuşları 10 defa doldurdum bir dolumun maliyeti 2-3 liraya geliyor halbuki orjinal kartuşlar yaklaşık 200 TL alınacak gibi değil.. mürekkep çok kaliteli zaten akıllı mürekkep diyorlar o da Canon uyumlu.

Sonuç olarak fotoğraf kağıdına cover basıyoruz printable dvd üzerine de oldukça kaliteli bir şeklilde dilediğiniz resimi basabilirsiniz bunun için Canonun kendi cover tasarım programı CD Label Print var.

Bu bir reklam değildir. Ürünler örnek olarak verilmiştir. Tavsiye yorum yazısıdır.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama