ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi

ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi ne zaman çıktı. ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi hakkında bilgiler ve yorumlar. ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi detaylar, telefon başlığı hakkında yorumlar, telefon kategori bilgisi, ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi hakkında bilgi ve kullanıcı yorumları.108.

Hakkında yorumlar ve bilgiler

ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi Hakkında Bilgi

ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi

Kategori: telefon Türü: Bilgi Tarih:

Uzun zamandır yeni Android’in ismi üzerinde değişik spekülasyonlar yapıldı. Fakat Google yeni sürümün adını, hepimizin bildiği çikolatalı gofret KitKat olarak belirleyince hepimiz çok şaşırdık. Google gibi bir şirketin Android gibi bir ürüne farklı bir markanın isim haklarını alması gibi bir duruma da neden olan gelişme KitKat ve Google arasında isim hakkı anlaşması ile basına duyuruldu.

Google’nin yeni işletim sistemi Android 4.4 KitKat’ın ilk dikkati çeken özelliği yeni e-kitap okuma özelliği oldu. Android 4.4 KitKat ile birlikte Google’nin kitap ve dergi uygulamaları cebinize geliyor. Şimdilik dergi uygulaması çalışmıyor ancak pek çok popüler kitabı indirebiliyorsunuz. Google’nin yapmış olduğu düzenleme ile mobil cihazdan kitap okumak şimdi daha kolay. Zira ekranı açtığınızda kitap tamamen ekranı kaplıyor. Aynı özelik gömülü video oynatıcı içinde geçerli. Android 4.4 KitKat’ın dikkat çeken diğer bir özelliği ise cihazın hızında ki artış. Optimizasyon konusunda Google ilk defa bu kadar etkili bir adım attı. Cihazın hızının artması ile bir den fazla uygulama aynı anda çalıştırılabiliyor. Arama konusunda da Google akıllı arama özelliğini hayata geçirmiş. Şirketin devasa telefon veritabanını kullanarak kontrol ediyor.


Diğer bir Android 4.4 KitKat yeniliği ise buluttan yazdırma özelliği. Eğer yazıcınız Google Cloud Print uyumluysa telefonunuzdan yazıcıya istediğiniz yerden, istediğiniz zaman gönderip çıktı alabilirsiniz. HP’nin e-Print servisi şimdiden bu özelliğe uyumlu. Kolay dosya ulaşımı da yeni Android’in özelliklerinden. Dosya açmanız gereken herhangi bir uygulama artık sol üstteki menüden rahatlıkla, Google Drive ‘a uyumlu diğer dosya uygulama ve diskinize kayıtlı dosyalara ulaşabilecek. Bu da özellikle ofis uygulamalarında oldukça kolaylık sağlayacak. Bu arada diğer bir yenilik ise Office yazılımı ile ilgili. Android 4.4 KitKat cihazınıza ücretsiz olarak Quickoffice kuruyor. Quickoffice ile birlikte, Word, Excel, Powerpoint, diye bildiğimiz metin işleme, tablo oluşturma ve sunum oluşturma yazılımlarını kullanabilirsiniz. Üstelik bu yazılımların oldukça hızlı çalıştığını da belirtmekte yarar var.

+1 Öne Çıkar ↑ :yorum almak için öne çıkar.

Yorumlar ve güncellemeler aşağıdan verilebilir.
Aşağıdan Yorum Yazabilirsiniz.!
Kullanıcı Yorumları Yeniye Göre Sıralama